Organizatorzy:
ministerstwo.jpg
www03_16.jpg
zakochaj-sie22.jpg
flag-american.jpg
bgz.jpg
pzu-74x74.jpg
www03_10.jpg
american22.jpg
pzg22.jpg
www03_14.jpg
www03_12.jpg

Kilka słów o projekcie


Strona Sign Me English powstała z inicjatywy uczniów warszawskich szkół dla osób niesłyszących: Instytutu Głuchoniemych oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Głuchych.

Sign me English” w języku polskim oznacza "Zamigaj mi po angielsku". Nazwa ta została wybrana ze względu na profil serwisu, za pośrednictwem którego chcemy przedstawiać wszelkie informacje dotyczące nauki języka angielskiego za pomocą Polskiego Języka Migowego (PJM). Wierzymy, że poprzez stosowanie naturalnego języka migowego możemy ułatwić naukę języków obcych. Wszelkie materiały na tym portalu tworzone są przez młodzież niesłyszącą (użytkowników PJM), pod opieką lektora języka migowego.

Głownym celem Sing me English jest nauczanie języka angielskiego. Na stronie można znaleźć m.in. słownictwo w języku angielskim tłumaczone na Polski Język Migowy, gramatykę oraz przykładowe dialogi.

Na stronie można obejrzeć również relacje z naszego pobytu w Wielkiej Brytanii. Filmy, które zostały przez nas nakręcone pozwolą nie tylko lepiej poznać kulturę krajów anglojęzycznych. Materiały instruktażowe dotyczące m.in. poruszania się po lotnisku z pewnością złagodzą stres związany z zagranicznymi podróżami.

Nasz serwis z powodzeniem może być wykorzystywany przez osoby, pragnące uczyć się języka migowego od podstaw - wszystkie filmy opatrzone się napisami.

Ponadto, zamieszczony na stronie słownik Brytyjskiego oraz Amerykańskiego Języka Migowego dedykowany jest osobom pragnącym poznać zagraniczne języki migowe.  

Jeśli macie jakiejkolwiek pytania, chcecie wymienić się doświadczeniem w zakresie nauki języków obcych lub poznać nowe osoby, zapraszamy do korzystania z forum internetowego.

Zachęcamy także nauczycieli do korzystania z naszego serwisu. Na stronie można uzyskać informacje dotyczące zbliżających się kursów i warsztatów w zakresie metodologii nauczania języka angielskiego. Serwis pozwala również bezpośrednio pobrać scenariusze lekcji oraz przykłady gier do wykorzystania podczas zajęć z uczniami niesłyszącymi.  

Realizacja projektu nie byłaby możliwe bez partnerujących nam organizacji. Zachęcamy do przeczytania informacji o wspierających nas organizacjach w zakładce Partnerzy.

 

 Copyright © 2012 Sign Me English
strony internetowe łódź